در زمینه آمار واکسیناسیون، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک نسبت به برخی استان‌ها شرایط بهتری دارد.

از ماه گذشته پیک ششم کرونا در همدان آغاز شده و با سرعت زیادی پیش رفته است.

آمار مراجعه بیماران تنفسی و مشکوک به کرونا به بیمارستان‌های استان که در پیک‌های گذشته حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر در روز بود، در این موج به ۵ هزار نفر هم رسیده است.

بیشتر بیماران دارای علائم خفیف هستند اما در این میان عده‌ای هم بخاطر وضعیت نامطلوبشان در بیمارستان‌ها و حتی بخش آی سی یو بستری می‌شوند.

متاسفانه در پیک ششم کرونا شاهد ابتلا و بدحالی برخی کودکان بر اثر شدت بیماری هستیم.

دکتر محمد مهدی مجذوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه روند افزایشی واکسیناسیون در نوبت اول و دوم بسیار کند شده، اظهار داشت: در حال حاضر ۹۲.۴ درصد جامعه هدف طرح ملی واکسیناسیون نوبت اول، ۸۱.۴ درصد نوبت دوم و ۳۳.۱ درصد نوبت سوم را دریافت کردند.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود تا دو هفته آینده همچنان شاهد موارد ابتلا و بستری بیماران کرونایی در استان همدان باشیم‌.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: به شهروندان توصیه می‌کنیم هرچه سریعتر برای تزریق واکسن خود به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

محمد طاهری، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز درباره وضعیت کرونا در استان، اظهار داشت: در روز گذشته ۵ بیمار کرونایی در استان جان خود را از دست داده‌اند.

وی با بیان اینکه در روز گذشته ۱۶۲ بیمار جدید کرونایی در استان شناسایی شده، تصریح کرد: مجموع بیماران بستری مثبت به ۳۲ هزار و ۵۹ و بیماران سرپایی مثبت به ۱۰۹ هزار و ۲۶ نفر رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: از ابتدای اپیدمی تا کنون، سه هزار و ۱۹۹ بیمار کرونایی در استان جان خود را از دست داده‌اند.

طاهری گفت: براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، وضعیت شهرستان‌های همدان، ملایر، تویسرکان، اسدآباد، درگزین و رزن قرمز، و کبودرآهنگ، بهار، فامنین و نهاوند در وضعیت نارنجی قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *