امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه از دهه هفتاد به مسئولان تذکر داده شده که مراقب سبک زندگی و تهاجمات فرهنگی باشید گفت: دشمن به دنبال تغییر سبک زندگی است تا آرمان‌ها و هدف‌ها عوض شود.

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ظهر امروز در نماز عبادی سیاسی جمعه همدان با بیان اینکه در ایام چهل و سومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی هستیم اظهار داشت: انقلاب اسلامی امید را در دل‌های مستضعفین زنده کرد.

وی با تاکید بر اینکه با پیروی انقلاب اسلامی ترس و لرز دل مستصعفین تبدیل به قدرت و اقتدار شد تصریح کرد: انقلاب اسلامی شروع انقلاب حضرت مهدی (عج) است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه برای انقلاب اسلامی اهداف بلندی تعریف شده که مهترین آن گسترش عدالت اجتماعی است، عنوان کرد: اگر در تحقق اهداف انقلاب اسلامی بازنگری کنیم می بینیم که گاهی مواقع به اهداف بلندمدت خود نرسیدیم.

شعبانی با تاکید بر اینکه وقتی مدیران در همه سطوح قوی نباشند بدون شک مشکلاتی در رسیدن به اهداف پیش می‌آید، گفت: در دوران انبیا هم وقتی مدیران میانی و پایینی قوی نبودند اهداف محقق نشد.

وی با اشاره به اینکه برای تحقق عدالت گسترده در عالم باید امام مهدی (عج) ظهور کند اظهار داشت: در دوران حضرت علی (ع) هم عده‌ای در کنار حضرت بودند اما افکار معاویه را داشتند.

امام جمعه همدان افزود: اگر در راس حکومت هم انسانی معصوم باشد اما مردم همراهی نکنند عدالت محقق نمی‌شود.

شعبانی با بیان اینکه برخی عوامل مانع رسیدن انقلاب اسلامی به برخی اهداف شده است گفت: دشمنان همواره به دنبال ایجاد هجمه و شبیخون فرهنگی هستند‌.

وی با تاکید بر اینکه از دهه هفتاد به مسئولان تذکر داده شده که مراقب سبک زندگی و تهاجمات فرهنگی باشید، عنوان کرد: دشمن به دنبال تغییر سبک زندگی است تا آرمان‌ها و هدف‌ها عوض شود.

امام جمعه همدان با گلایه از اینکه سبک زندگی‌ها تغییر کرده است، افزود: حواشی‌های جشنواره فجر که اتفاق می افتد نشانه‌ای از تهاجم فرهنگی‌ است.

شعبانی با تاکید بر اینکه جشنواره فجر بزرگترین رویداد فرهنگی کشور است گفت: این جشنواره باید منطبق بر فرهنگ اسلامی باشد.

وی با بیان اینکه سینماهای ما باید در جنگ روایت‌ها در خط مقدم باشد عنوان کرد: متاسفانه در سینماها چیزهایی می‌بینیم که نمی‌شود کنار خانواده تماشا کرد‌ و این در حالی است که ارشاد محتوای برنامه‌های سینما را تایید و مجوز صادر کرده است.

شعبانی با تاکید بر اینکه وزارت ارشاد باید در جشنواره فجر که بزرگترین رویداد فرهنگی کشور است دقت کند، تصریح کرد: بازیگران مراقب اظهارنظرهای خود باشند‌.

وی با اشاره به اینکه نفوذ، براندازی و دروغ رسانه‌ای کار دشمن است بیان کرد: دشمن در تمام مواردی که احساس می‌کند تاثیر گذار است دروغ پردازی می‌کند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه دشمنان می‌دانند که قدرت براندازی نظام جمهوری اسلامی را ندارند گفت: به همین دلیل شروع به دروغ پراکنی و حمله به سپاه می‌کنند.

شعبانی با بیان اینکه وجود بعضی مشکلات داخلی سبب محقق نشدن برخی اهداف انقلاب اسلامی شده است عنوان کرد: عدم اعتقاد به اسلام، غربگرایی برخی مسئولان، اختلافات مسئولان، اشرافیت گری و سو مدیریت ها از عوامل بروز مشکلات در کشور است.

وی با تاکید بر اینکه سال‌ها پیش رهبر انقلاب فرمودند مواردی را رعایت کنید که اگر آمریکا از برجام خارج شد آسیب اقتصادی نبینیم، تصریح کرد: اما برخی به این پیام گوش فرا ندادند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه باید تلاش بیشتری برای عدالت اجتماعی داشنه باشیم و برنامه‌ریزی کنیم گفت: با همه هجمه‌هایی که علیه انقلاب اسلامی شده، مردم همچنان همراه پشتیبان انقلاب هستند.

شعبانی با تاکید بر اینکه مهم‌ترین ویژگی انقلاب، مردمی و اسلامی بودن آن است اظهار داشت: این انقلاب را مردم نگه‌داشتند چون متعلق به مردم است.

وی با بیان اینکه اگر چه در تحقق برخی اهداف مشکل داریم اما در کنار آن دستاوردهای خوبی هم داریم، تصریح کرد: استقلال، عزت و امنیت قوی و پایدار داریم از مهمترین داشته‌های ما است.

شعبانی به حضور استاندار همدان و مدیرکل‌های استان در نماز جمعه اشاره کرد و گفت: امروز استاندار آمد و میز خدمت را تشکیل داد.

امام جمعه همدان اظهار داشت: باید حضورمدیرکل‌ها و مسئولان در نماز جمعه زیاد باشد تا مشکلات مردم از نزدیک پیگیری شود.

شعبانی با تاکید بر اینکه باید فاصله‌های بین مردم و مسئولان کمتر شود، عنوان کرد: تجربه تاریخی ما نشان داده هیچ کسی جز خود ما و جوانان ما مشکلات کشور را برطرف نخواهند کرد. 

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.