در ادامه مسابقات لیگ برتر سه دیدار هستند که در تعیین قهرمان فصل جاری تعیین‌کننده خواهند بود.

محمود کلهر درباره پیروزی ۳ بر یک پرسپولیس مقابل نساجی اظهار داشت: نساجی تیم گردن کلفتی است که در کار دفاعی خوب عمل می‌کند. این تیم بازیکنان باتجربه و جوان خیلی خوبی دارد، اما دو گل دقایق اول پرسپولیس، شیرازه و انسجام نساجی را به هم زد و این مسئله منجر به آن شد که پرسپولیس سه امتیاز را کسب کند.

وی با اشاره به شرایط جدول رده‌بندی خاطر نشان کرد: فکر می‌کنم در کورس قهرمانی امسال فقط پرسپولیس، استقلال و سپاهان تا آخر فصل رقابت شانه به شانه داشته باشند. استقلال امسال متحول شده و بازیکنان باکیفیتی جذب کرده است. همه جذابیت فوتبال به غیرقابل‌ پیش‌بینی بودن آن بوده و همیشه پنج شش هفته آخر خیلی تأثیرگذار است. از الان نمی‌توان گفت کدام تیم قهرمان خواهد شد و تقریباً هر سه تیم روند رو به رشدشان را ادامه می‌دهند.

کلهر در مورد اینکه استقلال تاکنون شکستی را در فصل جاری تجربه نکرده و این موضوع ممکن است کار را برای پرسپولیس سخت کند، یادآور شد: مسئله‌ای که وجود دارد و پرسپولیس می‌تواند به نفع خودش از آن استفاده کند، این است که هنوز بازی رو در رو مقابل استقلال انجام نشده است. دربی در سرنوشت قهرمانی خیلی تأثیرگذار خواهد بود. پرسپولیس این شانس را دارد تا با شکست استقلال در دربی سرنوشت را خودش تعیین کند. علاوه بر دربی، دیدارهای استقلال و پرسپولیس مقابل سپاهان نیز خیلی مهم است. به طور کلی فکر می‌کنم این سه دیدار می‌تواند قهرمان را مشخص کند.

وی درباره پتانسیل پرسپولیس برای کسب ششمین قهرمانی پیاپی گفت: پرسپولیس از لحاظ مهره کمبودی ندارد، اگر چه  وجود بازیکنی مثل سروش رفیعی، احمد نوراللهی و یا بشار رسن برای این تیم خیلی مهم است که بتواند با پاس‌های خوبش در میانه زمین گره بازی را باز کنند. با این وجود الان امید عالیشاه و یا وحید امیری می‌توانند این کار را تا حدی انجام دهند. در مرکز زمین هم با حضورمیلاد سرلک و کمال کامیابی‌نیا زوج‌ خوبی ایجاد شده است، ولی وقتی یکی از آنها در زمین نباشد، کار گره می‌خورد. به طور مثال اسدی در بازی با فولاد این خلاء را پر نکرد. چیدمان یحیی گل‌محمدی در بازی‌ها خیلی مهم است و نقدی که از بازی فولاد دارم این است که تغییرات خیلی زودتر می‌توانست صورت بگیرد، کما اینکه در ۲۰ دقیقه آخر دیدیم با تغییرات صورت گرفته وضعیت تیم چقدر بهتر شد و فرصت‌های گلزنی رقم خورد.

پیشکسوت پرسپولیس درباره جذب رامین رضاییان نیز تصریح کرد: این بازیکن بعد از جدایی شیری می‌تواند خیلی به تیم کمک کند، هرچند که در بازی با نساجی دو بازیکن تاجیک هم نشان دادند که خیلی خوب کار می‌کنند و می‌توانند تأثیرگذار باشند.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.