رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: سال آینده کسی کمتر از پنج میلیون تومان حقوق دریافت نمی‌کندوحداقل حقوق شاغلان در سال آینده ۶۰ درصد افزایش می‌یابد.

حمیدرضا حاجی بابایی پیش از ظهر امروز  در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه اقتصاد مقاومتی استان  با بیان اینکه  حداقل حقوق کارکنان در سال آینده پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و حداقل حقوق بازنشستگان نیز پنج میلیون تومان تعیین شده است اظهارداشت: برای سال جدید، میزان حقوق‌های پایین(کمترین رقم) ۶۰ درصد و حقوق‌های بالا(رقم های بالا) ۱۰ درصد افزایش می‌یابد.

وی گفت:  اعتبارات خوبی در بودجه ۱۴۰۱ برای حوزه مسکن در نظر گرفته شده چراکه مسکن کلیدواژه بودجه کل کشور در سال ۱۴۰۱ محسوب می‌شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  بودجه ۱۴۰۱ یکی از پر امیدترین بودجه‌های تدوین شده برای اقشار مردم و همچنین حوزه‌های تولید و اشتغال در اصناف مختلف است تصریح کرد: برای نخستین بار ۱۲۰ هزار میلیارد تومان در صندوق‌های استانی در نظر گرفته شده که برای هر استان مبلغ سه هزار میلیارد تومان می‌شود.

حاجی بابایی افزود:  برای نخستین بار، تبصره ۱۶ استانی شد که بر اساس آن ۳۶۰ هزار میلیارد تومان اعتبار به استان‌ها اختصاص می‌یابد و در قالب این تبصره، تسهیلاتی در حوزه ازدواج، مسکن و وام های کوچک به مردم پرداخت خواهد شد.

وی  ادامه داد:  مسکن از اولویت های بودجه ۱۴۰۱ است به نحوی که حرف نخست بودجه را مسکن می زند. 

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه  250 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی کشور در سال آینده است گفت:  همچنین ۹۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی در بودجه سال آینده در نظر گرفته شده است. 

نماینده مردم همدان وفامنین افزود: در سال آینده حدود ۱۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای رتبه بندی معلمان اختصاص یافته است. 

وی هم چنین افزود: در سال آینده هیچ فردی کمتر از پنج میلیون تومان حقوق دریافت نمی‌کند

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه ابراز داشت: برای سال ۱۴۰۱ حدود ۲۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار هم برای خرید نهاده‌های دامی اختصاص یافته است که اقدامی مهم و قابل توجه محسوب می شود.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.