احسان جمالی معاون فنی و آمار سازمان سنجش درباره تغییرات کنکور سال ۱۴۰۱ اظهار کرد: مرحله دوم و نهایی برای ثبت‌نام کنکور سال ۱۴۰۱ از اول تا چهارم اسفند ۱۴۰۰ خواهد بود و افرادی که تا کنون ثبت‌نام نکرده‌اند فرصت مجدد خواهند داشت.

وی افزود:  سوالات و پاسخنامه های آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ تغییراتی را نسبت به کنکور سال ۱۴۰۰ و سال‌های قبل‌تر دارد به این صورت که آزمون دروس عمومی همانند سال‌های گذشته یک دفترچه جداگانه‌ خواهد داشت اما پاسخنامه مجزا هم خواهد داشت که شامل ۱۰۰ سوال و ۷۵ دقیقه است.

جمالی در شبکه خبر گفت: همه داوطلبان پنج گروه آزمایشی بعد از پایان آزمون عمومی وارد مرحله برگزاری آزمون اختصاصی خواهند شد، در گروه علوم ریاضی دو دفترچه به داوطلبان داده می‌شود که دفترچه نخست فقط درس ریاضی و دفترچه اختصاصی دوم شامل دروس فیزیک و شیمی خواهد بود که ۱۶۰ دقیقه و ۱۲۰ سوال اختصاصی را خواهد داشت.

معاون فنی و آمار سازمان سنجش ادامه داد: در گروه علوم تجربی دروس تخصصی، ریاضی و زیست یک دفترچه با پاسخنامه جدا و فیزیک، شیمی و زمین شناسی یک دفترچه با پاسخنامه مجزا خواهد داشت.

وی گفت: داوطلبان گروه علوم انسانی در دفترچه اختصاصی نخست دروس ریاضی، اقتصاد، زبان و ادبیات فارسی و علوم اجتماعی و در دفترچه اختصاصی دوم دروس زبان عربی، تاریخ و جغرافیا، فلسفه و منطق و روانشناسی را خواهند داشت.

معاون فنی و آمار سازمان سنجش بیان کرد: هر کدام از این دفترچه‌ها به ترتیب ۸۵ سوال و دفترچه بعدی ۹۰ سوال دارد اما  زمان هر دو ۸۰ دقیقه است.

جمالی بیان کرد: در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان یک پاسخنامه اختصاصی و یک دفترچه اختصاصی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

وی در پایان گفت: هدف از از این تغییرات برای کنکور سال ۱۴۰۱  کاهش احتمال خطای داوطلبان در پاسخگویی به سوالات در پاسخ به گزینه مرتبط در هر سوال و افزایش امنیت آزمون سراسری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *