مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان همدان گفت: توزیع کالاهای اساسی با نرخ دولتی در استان آغاز شده است.

داریوش سرحدی ، اظهار داشت: کالاهای اساسی سهمیه‌ای شامل برنج، روغن و شکر به استان تخصیص داده شده که از طریق فروشگاههای زنجیره‌ای و واحدهای صنفی معتمد به مردم عرضه می شود.

وی با تاکید بر اینکه این اقلام با توجه به آمار جمعیتی شهری و روستایی هر شهرستان تقسیم‌بندی شده، تصریح کرد: تاکنون بیش از هزار تن برنج در استان توزیع شده است‌.

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه برنج‌های موجود از نوع تایلندی و هندی است، گفت: قیمت هر کیلو برج هندی ۲۴ هزار تومان و تایلندی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده است.

سرحدی با اشاره به اینکه از امروز توزیع شکر به صورت بسته‌بندی یک کیلویی با نرخ دولتی شروع می‌شود، افزود: قیمت هر بسته ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین و اعلام شده است.

وی با بیان اینکه روغن هم به اندازه کافی در بازار موجود است، عنوان کرد: قیمت هر بطری روغن بر اساس نرخ درج شده بر روی کالا تحویل مشتری داده می‌شود.

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان همدان با تاکید بر اینکه از نظر ذخایر کالاهای اساسی در استان کمبودی وجود ندارد، تصریح کرد: تا پایان سال توزیع کالاهای اساسی در بخش خانوار و صنعتی انجام می‌شود.

سرحدی در بخش دیگری از گفت‌و‌گو از ثبات در بازار سیب‌زمینی خبر داد و اظهار داشت: با ورود تعاونی روستایب و توزیع سیب‌زمینی با نرخ کمتر از بازار شاهد شکسته شدن قیمت سیب‌زمینی در بازار هستیم‌.

وی افزود: در حال حاضر عرضه مستقیم سیب‌زمینی در غرفه‌های میوه‌و‌تره بار شهرداری در نقاط مختلف شهر انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *