امام جمعه همدان گفت: یعنی از همان ساعت که صدای انقلاب از رادیو پخش شد، دشمنی‌های دشمنان هم آغاز شد.

آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر امروز در خطبه‌های  نماز جمعه همدان یکی از مصادیق تقوا را حمایت از حرکت‌های اجتماعی دانست و اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک طرح اجتماعی و همه جانبه است که ابعاد مختلف یک جامعه را در بر می‌گیرد.

وی افزود: انقلاب اسلامی انتخاب تاریخی ملت ایران برای دستیابی به استقلال، آزادی و تغییر کلی نظام است به همین دلیل مردم انقلاب اسلامی را انتخاب کردند تاخروج از ضعف و حرکت به سوی اقتدار به دست آید. 

امام جمعه همدان با بیان اینکه انقلاب اسلامی حرکت جامعه از سوی ظلمت به سمت نور بود حرکتی جایگاه ابر قدرت‌ها به خطر انداخت گفت: انقلاب اسلامی موفق شد نقشه‌های بلند مدت استکبار را به زمین بزند و منافع آنها را به خطر بیندازد.

وی ادامه داد: میزان اهمیت انقلاب، به جامعیت آن در آرمان و اهدافش است از این روانقلاب اسلامی یک قیام صرفا سیاسی یا اقتصادی نبود بلکه انقلابی جامع بود که ابعاد و پنجره جدیدی را برای تمدن بشری گشود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان  با بیان اینکه انقلاب اسلامی با جهان بینی برای دستیابی  به جهان معقول برای بشر است عنوان کرد: انقلاب اسلامی به دنبال توسعه کمی و کیفی معنویت بود.

وی نماز جمعه را یکی از اهداف معنوی انقلاب برشمرد و گفت: انقلاب اسلامی پایگاه مستکبران جهان را تضعیف کرده است یعنی از همان ساعت که صدای انقلاب از رادیو پخش شد، دشمنی‌های دشمنان هم آغاز شد.

شعبانی با این توضیح که باید تحلیل های دشمنان را برای این صف آرایی بررسی کرد اظهار داشت: امریکاهایی فهمیدند که حرکتی که ملت ایران آغاز کرده است منافع مستکبران را به خطر خواهند انداخت بنابراین تحریم‌ها را از همان روزهای اول آغاز کردند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نه تنها درون کشور، بلکه منطقه‌ و حتی جهان را دگرگون کرد ادامه داد: وقتی امام(ره)  فرمود من خادم مردم هستند، برای همه مسولان مشخص شد که  همه باید بدانند  به معنای واقعی کلمه خادم باشند.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه در طول ۴۳ سال گذشته خطاهایی مشاهده شده که نباید به پای انقلاب  نوشت و خطاهایی که مقام معظم رهبری نیز بارها تذکر دادند عنوان کرد: توسعه معنویت، مبارزه با فساد، تجمل مسئولان و حقوق نجومی از ارکان انقلاب است.

وی گفت:پس از ۴۳ سال که از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد و  با تمام هجمه‌ای که دشمن انجام می‌دهند می‌بینیم که  مردم پای کار هستند و مسئولان باید این را ببیند.

 نماینده ولی فقیه در  استان همدان توضیح داد: مردم انقلاب کردند تا کاغذ بازی، اسراف و تجمل نباشد در همین راستا نیز امام نهادها و سازمان‌های امنیتی، اقتصادی، ساخت مسکن و فرهنگی را ایجاد کردند. 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی توسعه معنویت را محقق و رشد اقتصادی را تسریع کرده است افزود: امام (ره) شورای انقلاب فرهنگی و سازمان تبلیغات را مطرح کردند تا بعد فرهنگی انقلاب اسلامی را دنبال کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در عرصه اقتصادی ضعف داشتیم و دشمن از این نقاط ضعف به صورت کاریکاتوری استفاده می‌کند و سعی در خوار شمردن دستواردهای انقلاب دارد ادامه داد: امام دو سفارش به مردم داشتند اول اینکه اجازه ندهند انقلاب به دست نااهلان بیفتد و دوم اینکه پشتیبان ولایت فقیه باشند.

وی با اشاره به اینکه در ۴۳ سال گذشته دشمن هر تلاشی برای نابودی انقلاب به کار گرفته است افزود: امروز هم دیکتاتوری رسانه‌ای راه انداخته است و میلیاردها دلا هزینه کرده است اما مردم به این توصیه عمل کردند. 

شعبانی  با اشاره به اینکه تحریف واقعیت در فضای مجازی صورت می‌گیرد گفت: با این وجود مسئولان باید پای کار بودن مردم را ببینند، چطور می‌شود این حماسه‌ها را دید و برای مردم کار نکرد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با این توضیح که هیچ کشور و نظامی به اندازه ما مورد هجوم قرار نگرفته است پس باید از مردم به خاطر این حضور و ایستادگی قدردانی کنیم اظهار داشت: گام اول انقلاب را طی کردیم و گام دوم را نیز پیگیری بیشتر دنبال خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *