کوه خواری بحرانی که جان طبیعت، محیط‌زیست و ساکنان روستاهای خارج از بافت را تهدید می‌کند و این پدیده نه‌تنها آسیب‌هایی را به منابع طبیعی واردکرده بلکه زنگ خطری برای جان انسان‌ها است.

محمود حیدری بخشدار مرکزی شهرستان پردیس اظهار داشت: متصرفان و افراد سودجو در محدوده حریم شهر در بافت خارج از محدوده، به‌طور چشمگیری به کوه خواری و کوه بری روی آورده‌اند.

وی افزود: ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حاشیه‌نشینی شهرها به یک معضل تبدیل‌ شده و افرادی سودجو برای تأمین منافع مالی خود اقدام به کوه خواری و احداث بنا در محدوده‌های طرح هادی روستای باغ کمیش کرده‌اند.

بخشدار مرکزی شهرستان پردیس در ادامه گفت: کوه خواری در روستای باغ کمیش در غرب، شمال غربی و جنوب غربی که در موقعیت توپوگرافی بالاتر از سطح روستا پیشروی داشته که با ساخت‌وسازهای غیر مجاز و برداشت‌های بی‌رویه از کوه، خطرات جدی ریزش کوه و حوادث ناگواری را برای ساکنان این منطقه به وجود آورده است.

حیدری یادآور شد: محدوده طرح هادی روستای باغ کمیش از توابع شهرستان پردیس حدود ۲۰ هکتار در نظر گرفته شده که با ساخت‌ و سازهای بی‌رویه این آمار به ۳۴ هکتار رسیده است.

بخشدار مرکزی پردیس در پایان خاطرنشان کرد: با دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس ۵ هکتار از اراضی تصرف‌ شده از چنگال کوه خواران آزادسازی و به حالت اولیه بازگشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *