محمدحسن باقری شکیب اظهار داشت: از فردا بعد از ظهر یک سامانه بارشی وارد استان می‌شود و تا روز شنبه بارش‌هایی را به صورت برف و باران بر جای می‌گذارد.

وی با تاکید بر اینکه عمده فعالیت این موج بارشی در جمعه شب خواهد بود، تصریح کرد:میزان بارش‌ها بین ۱۰ تا ۱۵ میلی‌متر پیش‌بینی می‌شود.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با اشاره به اینکه در روز شنبه سامانه بارشی از استان خارج می‌شود، اظهار داشت: با خروج این سامانه دمای هوای استان روند کاهشی طی می‌کند‌.

باقری‌شکیب با بیان اینکه دیروز دمای هوای شهرستان همدان بین منفی ۱ و ۶ درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است، گفت: در روز یکشنبه حداقل دمای همدان به منفی ۸ درجه خواهد رسید.

وی به وضعیت دمای استان در ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: در این مدت گل‌تپه با حداقل دمای منفی ۸ درجه به عنوان سردترین شهرستان استان و فامنین با حداکثر دمای ۷ درجه، گرم‌ترین نقطه استان گزارش شده است.

مسئول پیش‌بینی هواشناسی استان همدان با تاکید بر اینکه از نظر بارشی نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد رشد منفی داشته‌ایم، گفت: در مقایسه با آمار بلندمدت هم روند کاهشی داشتیم.

باقری به وضعیت بارندگی در اسفند ماه اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی و پیش‌بینی بلند مدت، وضعیت بارندگی در ماه پایانی سال در حد نرمال خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *