کارشناسان و مقامات مختلف رژیم صهیونیستی بارها اعتراف کرده‌اند که هر جنگی در آینده تبعاتی فاجعه‌بار برای این رژیم و جامعه داخلی صهیونیست‌ها خواهد داشت.

در این زمینه «روگل آلفر» نویسنده اسرائیلی در مقاله‌ای که روز دوشنبه در روزنامه عبری‌زبان «هاآرتص» منتشر شد اعلام کرد که هرگونه رویارویی و درگیری آینده میان اسرائیل و دشمنان آن به‌معنای خودکشی برای اسرائیلی‌ها خواهد بود. در سال ۱۹۴۸ فرمانده ارتش اسرائیل به سربازان و افسران دستور داد که تا سرحد مرگ و یا خودکشی باید بجنگند، این دستور ارتش کاملاً اشتباه بود چرا که تأکید می‌کرد یهودیان نباید هرگز تسلیم شوند و حتی اگر جنگ آنها به‌معنای خودکشی باشد باید به این جنگ ادامه دهند.

این تحلیلگر صهیونیست ادامه داد: این موضع ارتش اسرائیل موجب شد شمار زیادی از افسران و سربازان بدون اینکه به نتیجه برسند کشته شوند، همچنین ۱۰۴ سرباز و افسر اسرائیلی در این جنگ اسیر و در برابر دشمن تسلیم شدند، در شرایط کنونی نیز اسرائیلی‌ها در حالتی زندگی می‌کنند که می‌دانند در جنگ آینده که قطعاً در جبهه‌های مختلف خواهد بود هزاران نفر از آنها کشته خواهند شد.

بیشتر بخوانید

وی در ادامه به هشدارهای مؤسسه امنیتی تل‌آویو اشاره کرد که به‌شکل دائمی تأکید می‌کند در جنگ آینده هزاران موشک از جانب لبنان و غزه و مناطق دیگر مواضع اسرائیلی‌ها را هدف قرار خواهد داد و این امر تنها مسئله زمان است، همچنین شهر «گوش‌دان» که در مرکز اسرائیل (فلسطین اشغالی) واقع شده است و تل‌آویو را نیز شامل می‌شود در جنگ آینده تبدیل به کوهی از خرابه‌ها و ویرانی‌ها خواهد شد، این در حالی است که حکومت‌های اسرائیل به شهرک‌نشینان توصیه نمی‌کنند که در صورت وقوع خطر فرار کنند و جان خود را نجات دهند؛ بلکه به آنها دستور می‌دهند که حداکثر خودشان را پنهان کنند که این به‌معنای خودکشی است.

این تحلیلگر صهیونیست ادامه داد: اسرائیل گواهی مرگ (نابودی) خود را امضا کرده است و تنها باید منتظر باشیم تا زمان آن مشخص گردد. دلایل زیادی برای نابودی موجودیت اسرائیل وجود دارد از جمله تضاد فرهنگ‌ها در جامعه صهیونیستی و عدم وجود فرهنگ گفتگو در جامعه اسرائیل، اما مهم‌ترین دلیلی که می‌تواند به موجودیت اسرائیل پایان دهد آغاز جنگی است که طی آن هزاران موشک توسط حزب‌الله و حماس به‌سمت اسرائیل شلیک خواهد شد.

علاوه بر آن بسیاری از مقامات نظامی و کارشناسان صهیونیست با تأکید بر اینکه صهیونیست‌ها نمی‌توانند در سرزمین اشغال‌شده فلسطین زندگی عادی داشته باشند معتقدند که اسرائیل نفس‌های آخر خود را می‌کشد.

گدعون لوی نویسنده صهیونیست اخیراً در مقاله‌ای اعلام کرد: فلسطینیان ناممکن را ممکن می‌کنند و با وجود محاصره موشک‌هایی درست می‌کنند و ما را هدف قرار می‌دهند. به‌نظر می‌رسد سرشت فلسطینیان با بقیه انسان‌ها تفاوت دارد، سرزمین آن‌ها را اشغال کردیم و گفتیم با گذشت چند سال، وطن و سرزمین خود را فراموش می‌کنند؛ اما نسل جدید آن‌ها انتفاضه ۱۹۸۷ را به‌راه انداختند.

به‌باور این نویسنده صهیونیست، ارتش رژیم اشغالگر شاید بتواند دو ساختمان را در غزه ویران کند، اما نخواهد توانست نابودی اسرائیل از داخل را متوقف کند، زیرا بیماری سرطان که اسرائیل به آن مبتلاست به اوج خود رسیده است و با کشیدن دیوار و گنبد آهنین و حتی با بمب اتمی هم نمی‌توان آن را درمان کرد.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *