احمد ناصری با اشاره به مشکلات این حوزه اظهار داشت: یکی از مشکلات اصلی ما دامداران مربوط به کمبود نهاده و عدم توزیع مناسب است.

وی با بیان اینکه سال گذشته تعاونی دام کوچک استان دام‌ها را پلاک‌کوبی کرده است، تصریح کرد: قرار بود تا پنج سال نهاده دامداران را تامین کنند اما در واقعیت چنین نبوده است.

این دامدار افزود: وقتی برای دریافت نهاده مراجعه کردیم گفتند تحویل نهاده سالی سه بار و برای هر راس دام ماهیانه یک کیلو و نیم جو داده می‌شود‌.

ناصری تصریح کرد: به ما گفتند در صورتی که نهاده بیشتری می‌خواهید یک میلیون تومان به حساب تعاونی واریز کنید تا به عنوان سهام دار قادر به دریافت نهاده باشید.

وی با تاکید بر اینکه هزینه‌های تولید ما به شدت افزایش یافته، اظهار داشت: امسال قیمت هرکیلو کاه معادل ۵ هزار تومان، جو ۹ هزار و یونجه ۸ هزار و ۵۰۰ تومان شده است.

این دامدار با بیان اینکه دلالان دام سبب گرانی گوشت در بازار می‌شوند، تصریح کرد: یک عده افراد سودجو دام های ما را با نازلترین قیمت خریداری کرده و با نرخ بالایی در بازار عرضه می‌کنند.

منصور رضوانی جلال، رئیس جهاد کشاورزی استان همدان در پاسخ به مشکلات این دامدار، اظهار داشت: به صورت مقطعی مشکلاتی در زمینه تامین نهاده‌ها وجود داشته اما اینکه برای نهاده از دامداران تقاضای واریز پول و خرید سهام داشته باشند صحت ندارد.

وی با بیان اینکه پیگیر حل مشکلات دامداران هستیم، تصریح کرد: در زمینه تولید دام مشکل و کمبودی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید

رئیس جهاد کشاورزی استان همدان به گرانی گوشت قرمز اشاره کرد و گفت: در روزهای اخیر شاهد تغییراتی در قیمت گوشت بودیم.

رئیس اتحادیه قصابان همدان نیز اظهار داشت: قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی در بازار همدان به ۱۸۰ هزار تومان‌رسیده است.

علی اکبر سپهری‌وفا اظهار داشت: در حال حاضر نرخ هر کیلو گوشت نرمه گوسفندی ۱۸۰ هزار و گوشت مخلوط آن ۱۴۰ هزار تومان است.

وی با بیان اینکه از ماه گذشته قیمت گوشت قرمز حداکثر ۲۰ هزار تومان افزایش یافته است، تصریح کرد: روز شنبه جلسه تعیین نرخ گوشت قرمز برگزار می‌شود.

رئیس اتحادیه قصابان همدان با اشاره به اینکه کشتار دام‌های ماده عشایر استان ادامه دارد، عنوان کرد: در این طرح گوشت مخلوط گوسفندی با نرخ کیلویی ۹۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

سپهری‌وفا با بیان اینکه قیمت هرکیلو دام زنده ۱۲۵ هزار تومان است، افزود: در همدان روزانه ۳۵۰ راس دام سبک کشتار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *