آیت الله حبیب الله شعبانی پیش از ظهر امروز  در دیدار با فرماندهان ارتش، به مناسبت سالروز ۱۹ بهمن، با اشاره به آیه ۳۰ سوره فصلت، اظهار داشت: قرآن کریم در این آیه، پیروزی یک ملت و پیشرفت جامعه را در گرو مقاومت آن ملت معرفی می‌کند.

وی با بیان اینکه اگر جامعه‌ای دچار دو مشکل “ناراحتی و ترس” شود، دیگر امنیت نخواهد داشت، گفت: در طول ۴۳ سال گذشته مردم ایران ثابت کردند که ما می‌خواهیم آقای خودمان باشیم و مردم سرنوشت خودشان را تعیین کنند.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه باید مراقب باشیم تا برخی از نواقص و مشکلاتی که در کشور وجود دارد، در تحلیل واقعیت‌های اجتماعی اثر گذار نباشد، مطرح کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، جهاد تبیین نیاز امروز جامعه است و لذا در کنار گله‌مندی‌ها، باید واقعیت‌های اجتماعی به درستی تبیین شود.

وی با بیان اینکه بیشترین سرمایه گذاری پهلوی در مسائل نظامی بود، یادآور شد: با وجود تمامی این هزینه‌ها اما ارتش، آن آقایی که باید داشته باشد را نداشت.

نماینده ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: امروز به برکت همت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، دشمن جرات نزدیک شدن به این آب و خاک را ندارد و اصلی‌ترین علت آن نیز حضور شما جوانان و نیروهای مسلح است که با اراده پولادین در برابر مستکبرین عالم ایستاده‌اید.

وی با اشاره به اینکه دوران هشت ساله دفاع مقدس، با دستان خالی و همت جوانان در برابر دشمن ایستادگی کردیم، اظهار داشت: مردم خدمات و مجاهدت‌های ارتش، شهدای خلبان و شهدای سوباشی را هیچگاه فراموش نخواهند کرد.

شعبانی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس، دستمان خالی بود اما امروز به همت نیروهای مسلح دیگر دستمان خالی نیست، یادآور شد: امروز هم آن اراده آهنین وجود دارد و هم در مسائل نظامی کشور دارای توان خوبی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه ارتش در طول ۴۳ سال گذشته همیشه در کنار مردم بوده است، گفت: در عرصه‌های مختلف خدمت‌رسانی از فضای کرونا تا حوادث غیر مترقبه ارتش حضوری جدی در کنار مردم داشته و این قابل تقدیر است.

امام جمعه همدان ادامه داد: پس از انقلاب، ارتش به معنای واقعی کلمه مردمی شد و فرماندهان و مدیریت ارتش و نیروهای آن همه برادران ما و هموطنان ما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *