علیرضا قاسمی‌فرزاد، استاندار همدان در ستاد استانی مدیریت کرونا، گفت: روند شیوع کرونا در استان افزایش یافته و ضرورت دارد که مردم پروتکل‌ها ودستورالعمل‌های بهداشتی را عایت کنند.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی از ورود افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند، جلوگیری کنند تاکید کرد:اتحادیه و اصناف استان در راستای تزریق دُز‌های اول، دوم و سوم واکسن کرونا اقدام کنند.

 قاسمی فرزاد گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و روزهای پایانی سال و مراجعات مردم به بازار، فعالیت مراکز خرید(مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و مکان‌های سربسته) با ظرفیت حداکثر ۲۵ درصد مجاز است. 

استاندار همدان گفت: طبق مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، امکان تعطیلی به صورت گسترده وجود ندارد وتعطیلات کلاس‌های مدارس در استان به‌صورت موردی انجام می‌شود.  

وی بیان اینکه در هر کلاس اگر مورد مبتلا به کرونا شناسایی شود، آن کلاس به صورت مجازی و اگر تعداد مبتلایان به کرونا در سه کلاس شناسایی شود، کل مدرسه آموزش را به‌صورت مجازی برگزار خواهد کرد تصریح کردبرگزاری مراسم اعتکاف با رعایت پروتکل‌‌ها و با ظرفیت حداقل ۲۰ درصد مجاز است و تیم‌های بازرسی ستاد استانی مدیریت کرونا نظارت‌های لازم را در ایام اعتکاف بر مساجد داشته باشند.

قاسمی با اشاره به راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن گفت: راهپیمایی ۲۲بهمن  نمادی از وحدت و انسجام ما خواهد بود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد. 

وی بیان اینکه دستورالعمل ستاد کرونا در مورد برگزاری مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن، هنوز ابلاغ نشده است اظهار داشت : راهپیمایی ۲۲ بهمن با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، زدن ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی به‌صورت محدود انجام می‌شود.

این مقام مسئول با تاکید براینکه  تزریق واکسن توسط کارکنان ادارات و دستگاه‌های اجرایی الزامی است.بیان داشت : بر اساس گزارش دانشگاه علوم‌پزشکی استان، ۲۷ درصد از کارکنان و ۵۲ درصد از مراجعه‌کنندگان بانک‌های استان از ماسک استفاده نمی‌کنند.

 وی گفت:با توجه به ماه‌های پایانی سال، مردم می‌توانند برای حفظ سلامت خود و جامعه در استان، برخی از کار‌های خود را به‌صورت الکترونیک انجام دهند.

استاندارهمدان درباره  وضعیت رنگ بندی استان گفت:رنگ‌بندی کرونایی شهرهای بهار، اسدآباد، کبودرآهنگ و تویسرکان زرد و، باقی شهرهای استان در وضعیت نارنجی قرار دارد. 

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.