ظاهر پورمجاهد در حاشیه افتتاح طرح های اقتصادی دهه فجر در شهرستان همدان در جمع اصحاب رسانه اظهارداشت: امروز نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان طرح اقتصادی افتتاح شد که برخی از آنها دانش بنیان بودند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در واحد تولیدی جوراب بافی نزدیک به ۱۶ چرخ جوراب بافی فعال بوده و از آنجا که بازار مناسبی برای این کار وجود دارد فعالان آن توانستند تعهد ۱۶ نفر اشتغال را خود را به ۳۰ نفر افزایش دهند.

معاون اقتصادی استاندار همدان گفت: اجرای این گونه طرح ها نشان میدهد اگر مجری طرحی علاقمند باشد کمک‌های استان هم میتواند برای این تولید کنندگان راه گشا باشد.

وی با اشاره به برخی طرح کلنگ زنی نیز بیان کرد: در یکی از طرحها واحد زنجیره تولید تخم مرغ با هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری آغاز به کار کرد واحدی که سرمایه گذار آن دارای اهلیت بوده و پیش از این در استان همدان نیز فعالیت داشته است.

این مقام مسئول عنوان کرد: امیدواریم با اتفاقات رخ داده٫ تلاشی که مدیران واحدهای تولیدی دارند و همچنین پشتیبانی مسئولان استان و برنامه دولت برای حمایت از تولید بتوانیم شاهد تحول در عرصه تولید اشتغال و اقتصاد استان باشیم.

وی مطرح کرد: از همه تولیدگنندگان میخواهیم با اعلام به موقع مشکلات واحدهای تولیدی خود کاری کنند که دستگاههای اجرایی بتوانند در زمان مناسب مشکلات آنها را پیگیری کرده و رفع کنند.

 افتتاح یا کلنگ زنی ۱۰۷ پروژه در سطح شهرستان همدان 

فرماندار همدان نیز در حاشیه این برنامه اظهار داشت:‌در ایام الله دهه فجر ۱۰۷ پروژه در سطح شهرستان همدان به بهره برداری رسیده و یا کلنگ زنی میشوند که مجموع اعتبارات در نظر رفته شده برای آنها هزار و ۴۴ میلیارد تومان است.

وی افزود: امروز ۱۸ پروژه که عمدتا پروژه های اقتصادی شهرستان هستند با حضور معاون اقتصادی استان به بهره برداری رسید که اعتبار صرف شده برای آنها ۲ هزار میلیارد تومان بود که هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان آنها تنها به یکی از پروژه ها با موضوع تولید چرخه مرغ و تخم مرغ اختصاص داشت.

محمد علی محمدی ادامه داد: به مردم و تولیدگنندگان این نوید را میدهیم که شرایط برای پیگیری و رفع مشکلات تمامی واحدهایی که برای ادامه فعالیت خود دچار مشکل هستند مهیا شده و ما میتوانیم اقدامات لازم را انجام دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *