نماینده ولی فقیه در همدان با بیان اینکه در دوران پهلوی ، مردم هیچ جایگاهی در آن نظام نداشتند،گفت: حتی امروز نیز انسان نمی‌تواند تعابیری که شاه نسبت به مردم و انتخابات می‌گفت را بازگو کند.

آیت الله حبیب الله شعبانی در دیدار مدیران استان با نماینده ولی فقیه در استان و تجدید بیعت با ولایت، با تبریک آغاز دهه فجر، اظهار داشت: اگر امام(ره) مردم را دعوت کرد و مردم نیز همراهی کردند تا انقلاب به پیروزی رسید به این دلیل بود که خود مردم می‌دیدند شاه مملکت از جزئی‌ترین مسائل کشور خبر ندارد و حتی ناراحت از این بود که هواپیمای کشور برای جنگ ویتنام اعزام شده بدون آنکه به او اطلاع داده شود.

وی با اشاره به تلاش رسانه‌های دشمن برای تطهیر دوره پهلوی، مطرح کرد: واقعیت‌های دوره پهلوی باید برای مردم گفته شود و نسلی که آن روز ها را ندیده بداند شرایط به چه نحوی بوده است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه در آن دوران، مردم هیچ جایگاهی در نظام پهلوی نداشتند، گفت: حتی امروز نیز انسان نمی‌تواند تعابیری که شاه نسبت به مردم و انتخابات می‌گفت را بازگو کند.

وی با تاکید بر اینکه مردم مفاسد را می‌دیدند و از آن آگاه بودند، یادآور شد: صرفا وضعیت اقتصادی کشور نیز در آن دوران مطرح نبود و مردم از عدم استقلال و عزت کشور ناراضی بودند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان افزود: افرادی که برخی از اوقات مسائلی را در کشور مطرح می‌کنند، باید ببنید شاه کشور چگونه سفر می‌کرد و کشور در چه وضعیتی قرار داشته است.

وی با اشاره به تعطیلی کارخانه ارج در سال ۱۳۵۶، عنوان کرد: این سوال باید مطرح شود که نظام و انقلاب اسلامی کارامد نیست یا نظامی که به خاطر پیچ کارخانه‌ای با هشت هزار کارگر را تعطیل کرد.

شعبانی با تاکید بر اینکه مردم فساد عمیق در دربار و دستگاه طاغوتی و ضدیت شاه با اسلام را می‌دیدند و می‌فهمیدند، اظهار داشت: مادر فرح پهلوی که زمان ورود به دربار حجاب داشت و باید تصاویر همین خانم بعد از مدتی که از ایران رفت را مشاهده کرد، از تمایل شأه به تقویت بهاییت در کشور نقل می‌کند، چرا که میدانست که اگر این اتفاق محقق شود اسلام ضعیف خواهد شد.

وی با بیان اینکه جامعه به درستی فهمید اگر کشور می‌خواهد رشد کند، مردم باید همه کاره باشند، یاد آور شد: امام انقلاب نکرد که برخی آقازاده شوند و یا قدرت جا به جا شود، بلکه برای آن بوده تا مردم همه کاره شوند.

امام جمعه همدان تصریح کرد: البته همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند گاهی اوقات گلایه مندی هایی وجود دارد، اما اگر در مقام مقایسه قرار بگیریم، در عرصه های گوناگون نسبت به آن دوران بسیار جلو هستیم و شاهد پیشرفت های خوبی می‌باشیم.

وی با اشاره به اینکه با وجود تمام تحریم‌ها و کارشکنی دشمنان، جوانان این مرز و بوم در حال ساخت موشک نقطه زن و ماهواره هستند، گفت: در عرصه معنویت و فرهنگ نیز در خاطرات شاه این موضوع ذکر شده که برنامه و سیاست بر آن بوده است تا حتما بدترین فیلم های خارجی در کشور پخش شود.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه راه حل رفع مشکلات اتحاد و انسجام بین مردم و مسئولان است، یادآور شد: مردم با تقدیم جان و مال خود به خوبی کار خودشان را کردند و با تمام وجود برای اسلام قیام کردند.

وی با بیان اینکه وظیفه ما در برابر شهدا و خانواده شهدا بسیار سنگین است، مطرح کرد:   امروز نوبت مسوولان است که با تمام وجود و توان در عرصه خدمت رسانی به مردم وارد میدان شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *