رهبر جنبش انصارالله یمن آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها را دشمن واقعی مسلمانان دانست و گفت که آنها با سوءاستفاده از مشکلات داخل امت اسلام در صدد دستیابی به اهدافشان هستند.

«سید عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن دیروز در دیدار با دو هیئت از قبایل الجوف و مأرب خواستار ارتقای امنیت و تقویت روحیه برادری بین ساکنان استان الجوف یمن شد و ابراز امیدواری کرد که فضای ثبات و همکاری میان مسئولان محلی و رؤسای قبایل برای حل مشکلات در الجوف حاکم شود.

به گزارش المسیره، سید عبدالملک الحوثی تأکید کرد که دشمنان ملت یمن سعی دارند تحت عناوین مختلف، میان مردم تفرقه و اختلاف ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه اسرائیل و حامیان آن ملت یمن را دشمن مشترک خود می‌دانند، تصریح کرد: آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها دشمن حقیقی مسلمانان هستند و تلاش می‌کنند از مشکلات داخل امت به‌نفع خود و اهدافشان سوءاستفاده کنند.

رهبر انصارالله همچنین به سفر سه روز پیش «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی به امارات و پرواز هواپیمای وی از آسمان عربستان اشاره کرد و گفت: عربستان آسمان خود را به‌روی هرتزوگ باز کرد، اما مانع استفاده ملت یمن از حریم هوایی‌اش می‌شود.

وی در ادامه به جنایت ائتلاف سعودی در حمله به زندان صعده که ده‌ها کشته به‌جای گذاشته است، اشاره کرد و افزود: واضح است که دشمن این جنایت را عمدی مرتکب شده است، با وجود اینکه سازمان ملل و دیگر نهادهای بین‌المللی از مکان زندان اطلاع داشتند.

رهبر انصارالله یمن تأکید کرد: محاصره ملت یمن جنایت است چرا که باعث درد و رنج زیاد مردم یمن شده است، لذا ما باید متحد باشیم و اجازه ندهیم این کشور تسلیم بیگانگان شود.

سخنرانی امشب سید عبدالملک الحوثی در حالی صورت گرفت که رسانه‌های سعودی و اماراتی طی بیش از یک ماه با تبلیغات گسترده مدعی بودند که وی در حملات هوایی  ائتلاف این دو کشور مصدوم شده است و اتفاقی برای او رخ داده است که با سخنرانی دیشب این ادعاها تکذیب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *