استاندار همدان از اجرای طرح شهید سلیمانی در استان‌ خبر داد و گفت: تعدادی کارکنان سپاه دوره پرستاری را سپری کرده‌اند تا در پیک ششم وارد عمل شوند.

علیرضا قاسمی فرزاد‌ صبح امروز در جلسه ستاد مدیریت کرونا در همدان اظهار داشت: در طول ۱۵ روز گذشته هیچ بیماری بر اثر کرونا در استان همدان فوت نکرده است.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های استان به جز بهار و اسدآباد از وضعیت آبی به زرد کرونایی تبدیل شده است، تصریح کرد: آمار مراجعان سرپایی با علائم مشکوک به کرونا در ۲۴ساعت گذشته، تقریباً ۲ برابر افزایش و به ۴۰۲ نفر رسیده است. 

استاندار همدان افزود: تعداد بیماران بستری مشکوک و قطعی در بخش عادی و ویژه دو برابر شده و به ۶۱ نفر رسیده است. 

قاسمی فرزاد گفت: تعداد بیماران تنفسی بستری در بیمارستان‌های استان ۲۴۴ نفر‌ است که از این تعداد، ۲۴ نفر مثبت قطعی هستند. 

وی از تسریع روند واکسیناسیون کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: تاکنون ۹۲ درصد افراد بالای ۱۲ سال استان دز اول واکسن را دریافت کرده و ۸۰ درصد هم نوبت دوم را تزریق کرده‌اند.

استاندار همدان افزود: بیش از ۲۴ درصد افراد واجد شرایط هم‌ نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. 

قاسمی‌فرزاد با تاکید بر اینکه تاکنون ۲ میلیون و ۸۳۰ هزار دز واکسن کرونا در استان همدان تزریق شده است، تصریح کرد: از نظر رعایت پروتکل‌ها در استان، میزان استفاده از ماسک بیش از ۶۵ درصد، بهداشت و حفاظت فردی ۷۶ درصد و ۶۶ درصد نیز از تهویه مناسب استفاده می‌کنند. 

وی اظهار داشت: در مدارس استان نیز ۹ هزار و ۴۰۰ دستگاه تهویه هوا تهیه شده که تا کنون ۸هزار و ۴۰۰ عدد از آن‌ها نصب و راه‌اندازی و یک‌هزار دستگاه دیگر نیز در حال نصب است. 

استاندار همدان از اجرای طرح شهید سلیمانی در استان‌خبر داد و گفت: ۸۰ نفر از کادر رسمی سپاه که دوره پرستاری را دیده‌بودند در طرح شهید سلیمانی مورد استفاده قرار گرفتند.

قاسمی فرزاد افزود: بیش از ۲۳۰ نفر از بسیجیان آموزش دیده نیز در طرح شهید سلیمانی فعال هستند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *