وزیر صمت گفت: یارانه‌ای که اکنون به نهاده‌های دامی، تخم‌مرغ، لبنیات و غیره تخصیص پیدا می‌کند، مستقیم به مصرف‌کننده پرداخت خواهد شد.

سید علیرضا فاطمی امین امروز در جلسه  شورای اداری شهرستان صومعه‌سرا با تاکید براینکه طرح آمایش سرزمین در دولت سیزدهم در حال اقدام است گفت: هدف دولت محقق شدن اشتغال‌زایی در تمامی نقاط شهرها با توجه به نرخ بیکاری و ظرفیت خود منطقه است.

وی تاکید کرد: تمام تلاش دولت احیای صنایع راکد در سطح کشور است و این موضوع در خصوص کشاورزی، برنج، صنعت ابریشم و حوزه چوب شهرستان نیز مصداق پیدا می‌کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه از برنامه های وزارت صمت در سیاست‌گذاری‌های کلان اجرای برنامه توسعه توازن است ادامه داد: کارخانه ابریشم صومعه‌سرا از ظرفیت‌ ارزشمندی برخورداراست که می تواند بهره وری خوبی داشته باشد.

فاطمی امین با بیان اینکه ابریشم گیلان پیشینه بسیار خوبی دارد، تصریح کرد: ابریشم صومعه‌سرا پیشینه غنی و قوی صنعت استان و کشور است که از این شاخصه برای احیای این کارخانه و فعالیت جدی و افزایش ظرفیت آ ن باید استفاده کرد.

وی با اشاره به فعالیت ۴ ماهه دولت سیزدهم تصریح کرد: در چهار ماه گذشته در حال اصلاح ساختاری و برطرف کردن نقاط ضعف و خلاء های باقی مانده از دولت های گذشته بوده ایم که برخی از آثار تصمیمات و برنامه‌ریزی‌های اقتصادی این چند ماهه نتیجه خود را بر نظام  تولید و توزیع گذاشته است.

وزیر صمت با بیان اینکه با تمام‌کارهای انجام‌شده، بازهم شرایط اقتصادی امروز قابل دفاع نیست، افزود: تمام توان دولت در کنترل شرایط و مدیریت اقتصاد کشور باهدف بهبود معیشت مردم صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه مطالعات گسترده‌ای در ارزیابی ارز ۴۲۰۰ با تمرکز کامل تیم تخصصی اقتصادی در دست اقدام است، گفت:  در حال حاضر موضوعی به نام حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در کشور نداریم، بلکه قرار است یارانه‌ای که اکنون به نهاده‌های دامی، تخم‌مرغ، لبنیات و غیره تخصیص پیدا می‌کند، به مصرف‌کننده پرداخت گردد.

فاطمی امین با بیان اینکه یارانه باید به مصرف‌کننده برسد تصریح کرد: این فرآیند یک دوران گذار است و برنامه‌ در دولت سیزدهم به گونه ای است که اصلاح سازو کار موجود هیچ شوکی به بازار تحمیل نکند.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.