امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه اگر واقعیت‌های تاریخ درست شناخته نشود دشمن اراده‌ها‌ را تضعیف خواهد کرد، گفت: دهه فجر دائم باید به مردم یادآوری شود .

چند وقتی است بحث ممنوع بودند فروش تخم مرغ شانه ای و دانه‌ای در همدان مطرح است؛ اما متاسفانه هیچ نهاد و سازمانی نظارت دقیق به این موضوع ندارد. بر آن شدیم تا به سراغ مغازه های سطح شهر برویم و بررسی کنیم آیا نظارت و ابلاغ رسمی جهت فروش تخم مرغ کیلویی صورت می‌پذیرد یا خیر.

 حبیب شعبانی موثق در ظهر در خطبه نماز جمعه این هفته در حسینه امام خمینی (ره) با اشاره آیه شریفه ۵سوره ابراهیم که خداوند متعال دو دستور به حضرت موسوی (ع)صادره کرده است تصریح کرد : خداوند به حضرت موسوی دستور داد قوم خودش را از ظلمت ها به سوی نور هدایت کند یکی از اهداف پیامبران خروج جامعه از ظلمت و تاریکی به سوی نور است در جاهای مختلف قرآن خداوند این مطلب را اشاره کرده است.

امام جمعه همدان گفت: در راس اهداف الهی خروج جامعه از ظلمت و هدایت به سوی نور است و رهایی جامعه از حکومت طاغوتی  و رسیدن جامعه  به حکومت مشروح الهی است.

وی بیان اینکه این دستور در راس دستورات خدا به انبیا است اظهار داشت:  فرمان دومی که خدا دراین  آیه ۵سوره ابراهیم به حضرت موسی صادر می‌کند یاد ایام الله است،پرودگار عالم فرمان می دهد به پیروانت بگو دائما به یاد ایام الله باشند به مردم تذکر بده یادآوری روزهای خدا را، خداوند به موسی بفرماید ایام الله فراموش نکند، روزهایی که قدرت خدا در عالم تجلی پیدا کرده است، روز قدرت نمایی خداست. 

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر اینکه اگر واقعیت های تاریخ درست شناخته نشود دشمن اراده‌ها‌ را تضعیف خواهد کرد بیان کرد: دهه فجر دائم باید به مردم یادآوری شود مردم باید بداند سیطره غرب و شرق عالم شکسته شد.

آیت الله شعبانی گفت اگر انقلاب نبود ، نه نماز جمعه بود نه هیات بود ، ببنید شهر نو چه خبر بود برای ۶هزار نفر زن کارت بهداشت صادر شده بود ، دختر ۱۸ ساله در زمان پهلوی بعد انقلاب سنگ‌سار شد به خاطر مسائل که اتفاق افتاده بود.اگر انقلاب اتفاق نیافته بود الان با توجه به فضای مجازی چیزی از اسلام‌ باقی نمانده بود.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه  مطالعه کنید ببینید  خاندان پهلوی چه کاره بود تصریح کرد اگر ملتی صبور باشد شکور باشد ایام الله بیشتری رو تجربه خواهد کرد.

وی در ادامه سخنان خود  به سفر رئیس جمهور کشورمان به روسیه اشاره کرد و گفت خط اصلی سیاست خارجه ما تامین منافع ملی و استقلال کشور است نه شرق برای مهم است نه غرب هر کشوری که بتواند منافع ما تامین کند جمهوری اسلامی تعامل خواهد کرد ما اگر در غرب به تعامل نرسیدم به دلیل به رسمیت نشناختن استقلال ما بود.

امام جمعه همدان با اشاره به مظلومیت مردم یمن اظهار داشت :بالغ بر چهار هزار فرزند کودک در جنگ شهید شدند و‌ جامعه اسلامی خصوصا  جامعه هایی که ادعا دارند نمی بینند چهار هزار کودک از زیر آوار بیرون می‌کشند،  باید کاری کنند ،این دستور صریح قرآن است اگر دو گروه مسلمان باهم جنگیدند نصیحت بکنید اگرنه مانع بشوید.

وی گفت: ما محکوم می‌کنیم این عملیات را ما حداقل کاری که می توانیم بکنیم شعار علیه عربستان و‌ائتلاف سعودی است 

نماینده ولی فقیه در پایان پیروزی تیم ملی فوتبال و صعود به جام جهانی رو خدمت مقام معظم رهبری و مردم تبریک گفت و اظهارداشت : متأسفانه برخی رو می بینم که تحمل شادی مردم رو ندارد.

توسط admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.