حسن خانجانی عصر سه شنبه در جمع اهالی روستای خاکو با بیان اینکه رفع مشکلاتی به مانند تصرف غیرمجاز تعدادی از چشمه‌های آب، نبود امکانات مناسب آموزشی، بهداشتی و درمانی، فرهنگی و مشکلات بیکاری جوانان از حقوق عامه است، که برای حل این مشکلات باید در ابتدا خود اهالی پیش قدم شوند و مطالباتشان را به روشنی بیان کنند، گفت: ما در کنار مردم هستیم، مسئولانی که برای رسیدگی به امور مردم ترک فعل کرده اند، باید پاسخگو شوند.

وی عنوان کرد: شورای روستا به نمایندگی از اهالی حق دارد تصمیم بگیرد و باید با انجام وظیفه اصلی خود مطالبات و شکایات مردمی را پیگیر شوند و ما در کنار خودشان بدانند تا حقی از حقوق عامه تضییع نشود.

دادستان همدان خاطرنشان کرد: دهیار روستا که عهده دار امور اجرایی است، باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکلات را به بخشدار و ادارات مربوطه منعکس کند، اگر دیوار مدرسه روستا مشکل دارد، مدیر آموزش پرورش را به میدان پاسخگویی بکشانند و اگر مشکلات در حوزه اداره راه یا آب و فاضلاب است، مدیران آن دستگاه جواب این مردم را با عمل روشن بدهند.

خانجانی موقر با اشاره به اینکه بدون مطالبه گری مشکلات حل نمی‌شود، ادامه داد: در این پیگیری‌ها برای رسیدن به نتیجه، ما در کنار اهالی روستا هستیم و هر گونه کوتاهی از هر مسئول را ترک فعل می‌دانیم که باید با او برخورد شود.

هیچ اثری از معنای روستای هدف گردشگری در خاکو نیست

خانجانی موقر گفت: دهیار و شورای روستا باید از مدیران بخواهند و به بخشدار هم به صورت ویژه دنبال کند، که چرا با وجود آن که خاکو روستای هدف گردشگری است، اما هیچ اثری از این عنوان در آن به ویژه در ابتدای ورودی روستا دیده نمی‌شود!
وی تصریح کرد: در این روستا نه اثری از بهسازی مناسب است و نه شبکه آب و فاضلاب آن به درستی کار می‌کند، حتی تنها نانوایی روستا به دلیل مشکلات بهداشتی و نبود آب سالم مناسب تعطیل شده و به ویژه اهالی را برای تهیه نان با مشکلات بسیار روبرو ساخته است.

دادستان همدان با گلایه مندی از اینکه مسئولان دستگاه‌ها در بین مردم حضور ندارند و با مشکلاتشان آشنا نیستند، گفت: عمده مشکلات عمده مطرح شده از سوی اهالی خاکو به حوزه‌های مسئولیتی بنیاد مسکن، آب و فاضلاب و منابع طبیعی باز می‌گردد و باید مدیران این ادارات بیایند و پاسخگوی مطالبات اهالی شوند.

خانجانی موقر افزود: اگر مشکلات خاکویی ها به ویژه در حوزه آب شرب و کشاورزی حل نشود، چه بسا با کم کاری مسئولان دستگاه‌های مربوطه، اهالی تصمیم به مهاجرت بگیرند.

وی ادامه داد: در حال حاضر خوشبختانه در حوزه‌های اجتماعی و امنیتی به اذعان اهالی و گزارشات نیروی انتظامی مشکل در این باره در روستا نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *