محسن جعفری نژاد بسطامی گفت: ۲۳ دستگاه اجرایی مسئول اجرای قانون هوای پاک در کشور هستند و در سطح استان ۱۸ دستگاه وظایف معینی در این زمینه دارند که می‌توان گفت تا اجرای کامل وظایف در قانون هوای پاک راه زیادی مانده است.

او گفت: محیط زیست استان همدان وظیفه نظارت و پایش و ارائه گزارش در زمینه اجرای قانون هوای پاک را دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: برخورد با عوامل آلاینده هوا، اجرای مدیریت سبز و موتورخانه‌ها توسط همه دستگاه‌های اجرایی، توجه مدیریت شهری به مساله هوا در طرح‌های مدیریت شهری و کمربند سبز و ارتقای فضای سبز شهری از جمله وظایفی است که برای دستگاه‌های متولی تعریف شده است.

جعفری نژاد بسطامی گفت: محیط زیست استان همدان موافق با هرگونه توسعه صنعتی که آثار زیانباری بر کیفیت هوای شهر و سلامت شهروندان داشته باشد، نیست.

او گفت: همه دستگاه‌های اجرایی باید در بحث اجرای مستمر قانون هوای پاک و فرهنگسازی اقدام کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان گفت: تنها ایستگاه پایش کیفی هوا در همدان فعالیت دارد که با توجه به شرایط اقلیمی و توپوگرافی برای گزارش دقیق وضعیت هوای شهر همدان نیاز است چند ایستگاه دیگر راه اندازی شود.

جعفری نژاد بسطامی گفت: در فصول سرد سال شاهد وارونگی دما بوده که تشدید کننده آلودگی و ناشی از احتراق ناقص سوخت خودرو‌ها است.

او گفت: در این بین عواملی نظیر استفاده بیش از حد از وسایل گرمایشی در منازل، فعالیت موتورخانه ها، روشن ماندن اتوبوس‌های شهری در زمان توقف نیز در آلودگی هوا موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *