سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که در پاسخ به حملات ائتلاف سعودی و اماراتی، یگان‌های موشکی و پهپادی یمن عملیات طوفان یمن۲ را انجام داده و طی آن، مواضع و مناطق «حساس و حیاتی» در عربستان و امارات را هدف قرار داده‌ است.

سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که در پاسخ به حملات ائتلاف سعودی و اماراتی، یگان‌های موشکی و پهپادی یمن عملیات طوفان یمن۲ را انجام داده است.

وی گفت که در این عملیات، پایگاه «الظفره» و اهداف حساس دیگر در ابوظبی با تعداد زیادی از موشک‌های بالستیک ذوالفقار هدف قرار گرفته است.

حمله موشکی و پهپادی به اهدافی در عمق خاک عربستان سعودی

سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین گفت که شماری از پایگاه‌های نظامی در عمق خاک عربستان سعودی در منطقه «شروه» و مناطق دیگر با تعداد زیادی از پهپادهای نوع صماد۱ و قاصف۲کی هدف قرار گرفته است.

وی گفت که مناطق حیاتی و حساس در منطقه «جیزان» و «عسیر» عربستان (جنوب غربی) نیز با شمار زیادی از موشک‌های بالستیک هدف قرار گرفته است و عملیات با دقت بالا اهدافش را محقق کرده است.

تشدید حملات را با حملات بیشتر پاسخ می‌دهیم

یحیی سریع تأکید کرد که نیروهای مسلح یمن آمادگی کامل را برای توسعه عملیات خود در مرحله آتی دارند و آماده‌اند تشدید حملات را با تشدید عملیات پاسخ دهند.

هشدار به شرکت‌های خارجی در امارات

او بار دیگر به شرکت‌‌های خارجی در امارات و سرمایه‌گذاران در این کشور توصیه کرد که امارات را ترک کنند؛ چرا که این کشور دیگر امن نیست.

سریع تأکید کرد: تا زمانی که امارات به حملات به یمن و محاصره این کشور و مردم یمن ادامه می‌دهد، به‌شکل مستمر در معرض حملات نیروهای مسلح این کشور خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *